O Fairy Tail

Fairy Tail - Natsu, Gray, Erza, Lucy

Originální název: Fairy Tail (フェアリーテイル)
Autor: Mashima Hiro
Datum vydání: 12. řijen 2009 – dodnes
Studio: A-1 Pictures, Satelight, FUNimation Entertainment
Žánry: komedie, akce, dobrodružství, fantasy, magie, shounen
Počet epizod: 89+ (24min.) (+2 OVA)
Stav: stále vychází

Lucy Heartfilia představuje sedmnáctiletou dědičku jedné z nejbohatších a nejvlivnějších rodin. Jelikož má o svém životě jinou představu, než její otec, tak uteče z domova a vzdá se veškerých výhod, které jí bohatství přinášelo. Lucy se stane mágem hvězdných duchů a začíná si hledat cech. Ovšem nehledá jen tak obyčejný cech, ale chce do jednoho z nejlepších a nejsilnějších – chce do Fairy Tail. Jenže Lucy má nedostatek zkušeností a bojí se zda ji přijmou.

Při své cestě do Fairy Tail potkává Lucy v Hargeon Town Salamandera, který o sobě tvrdí, že patří k cechu Fairy Tail. S vidinou, že by jí mohl Salamander pomoci se dostat k cechu je ochotna přehlédnout i fakt, že se jedná pouze o úchyla, který používá zakázanou magii. Ze Salamandera se postupně vyklube podvodník a Lucy začíná mít velké problémy. Nicméně se v pravou chvíli ukáže Natsu Dragneel se svým mazlíčkem Happym (okřídlenou, modrou a mluvící kočkou) a Lucy před falešným Salamanderem zachrání.

Později se ukáže, že Natsu je pravý ohnivý Salamander z Fairy Tail, který hledá svého učitele, přítele a tak trochu i otce draka jménem Igneel, který když bylo Natsuovi 5 let náhle zmizel. Lucy dostává nabídku, aby se přidala k cechu Fairy Tail a samozřejmě ji přijímá. Když Natsu, Happy a Lucy přichází do Fairy Tail, Lucy začíná zjišťovat, že členové cechu Fairy Tail jsou jedna velká rodina, která drží při sobě a neváhá riskovat vše pro záchranu svých přátel. Poté se Lucy přidává do týmu složeného z ohnivého Salamandera Natsua,  Happyho, Graye, který se neustále vysvléká a Erzy, která patří k nejsilnějších mágům cechu Fairy Tail.

 

Shrnutí:

Anime Fairy Tail představuje dokonalé, úžasné, vtipné, nápadité a velkolepé anime, které dokáže rovnoměrně soupeřit i s takovými anime, jako je Naruto nebo Bleach. Uchvátilo mě již od prvního dílu a od té doby mě ještě nepustilo. Ve Fairy Tail se dokonale mísí napětí s komedií. Opravdu zábavný je Natsu, který je stejně inteligentní jako Naruto a dokáže dělat ještě větší voloviny. Doporučuji se vám podívat minimálně na první 3 díly, a pak uvidíte sami, jestli budete pokračovat dál nebo dáte přednost něčemu jinému. :-)

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde
TOPlist